Politike

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadorja franceze në Tiranë takim me kreun e PD Lulzim Basha

Ambasadorja e Francës në vendin tonë Elisabeth Barsacq ka zhvilluar një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Takimi po zhvillohet në selinë e PD-së. Në fokus të takimit është procesi zgjedhor i 25 prillit 2021, i kontestuar nga selia blu.

Burime bëjnë me dije se tashmë PD po vijon denoncimim te ndërkombëtarët në lidhje me procesin zgjedhor të zgjedhje, të kontestuar nga opozita.

Basha ka zhvilluar në dy ditët që lamë pas takime me krerët e degëve në rrethe dhe deputetët e dalë nga 25 prilli.

Artikuj te ngjajshem

Shkruaj nje koment

Back to top button